Mikrodermabrazja

Zabieg o nazwie mikrodermabrazja to mechaniczny peeling polegający na jednoczesnym wykorzystaniu dwóch elementów: podciśnienia i tarcia.

W trakcie zabiegu zewnętrzna warstwa skóry pocierana jest przez specjalne kryształki diamentów. Jednocześnie tkanka poddawana jest silnemu ssaniu, po to aby zyskać lepsze naciągnięcie. Diamentowa końcówka usuwa martwy naskórek, który powstaje np. po opalaniu, czy stosowaniu wysuszających preparatów przeciwtrądzikowych, a także znakomicie wygładza skórę. Mikrodermabrazja to zabieg bezinwazyjny oraz w pełni bezpieczny. Znajduje swoje zastosowanie przy odbudowywaniu i odświeżaniu skóry. Potwierdzony jest fakt, że mikrodermabrazja pomaga zwiększyć skuteczność działania różnego rodzaju preparatów odmładzających i leczniczych, pomagając im penetrować skórę o wiele dokładniej. Ważnym atutem tego zabiegu jest również efekt dermo plastyczny, czyli pobudzenie syntezy nowego kolagenu, co prowadzi do szybszego odmłodzenia skóry.

Mikrodermabrazja to zabieg należący do grupy resurfacingu. Oznacza to, że stary naskórek jest usuwany, następuje regeneracja tkanki i powstanie nowego naskórka. Zabieg ten może być wykonywany na pacjentach w każdym wieku, na różne części ciała. Klientki, które skorzystały z możliwości poddania się mikrodermabrazji, były zachwycone jej efektami, wśród których wymienia się najczęściej gładką, napiętą i bardziej sprężystą skórę. Rezultaty leczenia są podobne do tych uzyskanych po peelingach chemicznych, jednak tolerancja mikrodermabrazji jest o wiele lepsza.

Mikrodermabrazja w Warszawie, w Studiu Urody A&M (Urysnów, Wola) to gwarancja najwyższej satysfakcji i doskonałego samopoczucia. Po zabiegu nie ma żadnych ograniczeń w codziennych czynnościach. Może ona być stosowana na większe powierzchnie skóry, w tym np. nogi, plecy, czy ramiona.

Mikrodermabrazję zaleca się:

  • po opalaniu i silnej ekspozycji na słońce
  • na drobne zmarszczki
  • po zaburzeniu rogowacenia
  • w celu zmniejszenia łojotoku przy trądziku pospolitym, a także usunięcia zaskórników i poprawy rezultatów terapii miejscowej
  • do stosowania na przerośniętych lub zanikowych bliznach
  • do stymulacji odbudowy naskórka oraz ogólnej poprawy kondycji skóry, w tym zmniejszenia efektów starzenia się tkanki.

Zabieg jest w pełni bezpieczny również dla osób o cerze wrażliwej, naczyniowej, skłonnej do podrażnień. Regularne wykonywanie tego rodzaju peelingu wspomaga leczenie wielu dolegliwości skórnych, a ponadto pozwala na dłużej cieszyć się młodym wyglądem i naturalną świeżością cery.

Niestety niektóre przypadłości dermatologiczne stanowią przeciwwskazanie do mikrodermabrazji. Zabiegu nie należy przeprowadzać u osób, które cierpią na: trądzik różowaty, ropowiczy lub krostkowy, znamiona barwnikowe, nowotwory skóry, naczyniaki jamiste, uszkodzenie skóry, zakażenie wirusowe lub bakteryjne, stany zapalne i rany otwarte, łuszczycę. Zapraszamy do naszych gabinetów A&M w Warszawie, na Woli i Ursynowie.