Galwanizacja – Jonoforeza

Masz problem z naczynkami? Skóra się czerwieni? Ten zabieg Tobie pomoże !

Jak powstają?

Rozszerzone naczynka powstają, gdy naczynia włosowate mają delikatne ścianki, tak kruche, że nie wytrzymują ciśnienia krwi i… zaczynają pękać. W konsekwencji dochodzi do pojawiania się na skórze rozlanego rumienia, uczucia pieczenia i rozgrzania. Mogą przyczynić się do powstania trądziku różowatego. Na powstawanie teleangiektazji czyli właśnie rozszerzonych naczyń krwionośnych, najbardziej narażona jest skóra delikatna, cienka i wrażliwa, o płytkim unaczynieniu.

Zabieg Jonoforeza + Galwanizacja

Aby rozszerzone naczynia krwionośne wzmocnić i obkurczyć, z powodzeniem, od wielu lat stosujemy w leczeniu skór naczynkowych zabiegi jonoforezy.
Kuracja obejmuje serię 6-12 zabiegów raz, dwa razy w tygodniu. Samo działanie prądu galwanicznego wzmacnia ścianki naczyń krwionośnych, a wprowadzane przy jego użyciu składniki lecznicze głębiej penetrują chorą skórę, lecząc ją. Zaleca się, aby serie powtarzać dwa razy do roku: na przykład przygotowując skórę do zimy (seria zabiegów wrzesień – listopad) i po zimie wzmacniając naczynka przed latem (seria zabiegów marzec-maj).